Kia AM 928 Amanti Opirus Avella (Ford Festiva) Bongo, Besta, Pregio Capital Concord Carens Rondo Carnival Sedona Cee´d 06 Cerato Spectra Forte K3 Clarus Credos Elan (Lotus) Enterprise ex cee´d cabrio 07 Granbird Joice Carstar 360 Truck K2500 II K7 Cadenza KCD 2002 2005 KCV 2001 III 2004 IV -II KEE KND 2007 KUE Magentis Optima Mohave Borrego Multi Picanto Morning Pride Pro Quoris K9 Retona Rio Rocsta Sandstorm Sephia Shuma Mentor Sidewinder Sorento Soul 2006 Sport car Sportage Venga Vista (Hyundai Atos) klub
Kia klub
  RegistraceKia klub
RSS novinky RSS
Články


Co je to chiptuning?

3 komentářů 2007-08-05 Přečteno: 4 123x

Co je to chiptuning?


Procesem tunování se mění parametry v řídícím programu určujícím spalovací proces motoru, takže nedochází k žádným mechanickým zásahům do samotného motoru. Dostupná technologie poskytuje silné nástroje pro profesiolální chiptuning.A to vše na počkání.Jen ve vyjímečných případech může trvat déle.

Proč chipovat automobil?


Z výrobních pásů automobilek vyjíždějí vozidla, která mají motor nastavený tak, aby byl kompromisem pro celé spektrum zákazníků v různých teritoriích. Také se musí zohlednit rozdílná a nestabilní kvalita pohonných hmot. Na druhé straně při mnohatisícových seriích vyráběných vozidel je automobil nastaven na všeobecné hodnoty svých možností. Využití veškerých skrytých rezerv je pro výrobce nezajímavé z hlediska minimalizace nákladů sériové výrovy.

Jaký vliv má chiptuning na spotřebu paliva?

Při stejném stylu jízdy jako před tuningem se spotřeba nezvýší, naopak u většiny automobilů se ještě sníží o cca 2-3%, u vozidel s turbodmychadly dokonce ještě o vyšší hodnoty.

Co získáte chiptuningem?

Všeobecně se chiptuningem získá výkonová rezerva motoru a upravý se průběh kroutícího momentu. U zážehových motorů je možné získat zvýšení výkonu o 10% u motorů s turbodmychadly o 25-35%. Toto zvýšení výkonu nemá vliv na životnost motoru, protože využívá skrytou rezervu výrobce. U většiny motorů moderní konstrukce je možné dosáhnout ještě většího zvýšení výkonu, což však už zvyšuje opotřebování motoru, a tedy snižuje jeho životnost. Přímo úměrně s parametry zvýšení výkonu roste i kroutící moment, což se pozitivně projevuje na reakci motoru po stalčení plynového pedálu.
Sníží se chiptuningem životnost motoru?


NE! Hodnoty zvyšování výkonu u sériových vozidel jsou stanoveny tak, aby nezvyšovaly opotřebování motoru.

ZDROJ:Auto Bild

Diskuze o článku Nové téma

Témata Příspěvků Autor Shlédnutí Poslední příspěvek
kdo mio načipuije sportáge 3 semis 2 940 semis
7 let, 8 měsíců
kdo mio načipuije sportáge


Články

Copyright © 2001-2016 www.kiaclub.cz, Kia klub. Všechna práva vyhrazena.

Autorská práva & Pravidla  |  Spolupráce  |  Reklama  |  RSS

On-Line:   1
 polOdvoz odpadů
Praha