Články


Kia Optima EX – elegantní sedan

2011-04-14 Přečteno: 5 052x

Elegantní linie

Kia Optima EX 2011 je elegantní, a přesto velice nápadný vůz. Její linie jsou čisté a jemné, nepůsobí nikterak rušivě. Kromě zajímavého designu však může Kia nabídnout i slušnou výbavu, kvalitní jízdní vlastnosti a pohodlí. Snadno se může stát nástupcem již poměrně zastaralých modelů své třídy.

Vydařený design

Design vozu se velice vydařil – nenajde na něm nic, co by bylo navíc a rušilo tak celkový dojem.  Nechybí 17“ litá kola, chromované akcenty na klikách dveří, zpětná zrcátka v barvě karoserie ani chromované koncovky výfuku. Celý vůz nápadně připomíná ty nejluxusnější a mnohem dražší limuzíny.

Kvalitní materiály samozřejmostí

V interiéru nechybí kvalitní materiály a luxus. Prostoru vévodí přístrojová deska a plně nastavitelná sedadla. Dřevěné obložení středové konzole a panelů dveří dělá prostor ještě více impozantním. Sportovní robustní volant byl celý potažen kůží. Samozřejmostí je velký dobře čitelný LCD displej se snadným ovládáním, který plně spolupracuje se systémem Bluetooth. Cestující jistě ocení, jak je interiér prostorný, pohodlně se do něj usadí i vyšší jedinci.

Výkonný motor

Pod kapotou Kii Optima EX se ukrývá 2, 4 – litrový čtyřválcový motor patřící mezi nejlepší motory svého druhu vůbec. Je schopen vyprodukovat 200 koňských sil, a to zejména díky přímému vstřikování a spolupráci se šestistupňovou manuální převodovkou. Motor by měl také zajistit velice nízkou spotřebu paliva ve městě i na dálnici.

Zastaralá konkurence

Většina konkurentů tohoto vozu již patří mezi postarší modely – Nissan Altima, Ford Fusion, Toyota Camry či Chevrolet Malibu, všechny tyto vozy si užily největší slávu již před nějakým časem a není proto divu, že si je Kia svým dobitím trhu naprosto jistá.

 

Zdroj : www.cardesignnews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články