Články


Nová Kia Rio odhalena

2011-02-11 Přečteno: 6 799x

S aktuálním Riem si korejská automobilka nemohla dělat nárok na porovnávání s nejlepšími segmenty malých aut. To se však pravděpodobně změní. Třetí generace, kde malá Kia je větší, hezčí a dostala i modernější techniku.

Výrazná tvář

První fotografie odhalují tvary pětidveřového hatchbacku, k dispozici bude i trojdveřová verze a čtyřdveřový sedan. Přední část přináší evoluci typické „tygří“ masky chladiče, velké světlomety a nárazník s třemi výraznými otvory, připomínající nový Picanto. Při pohledu z profilu upoutají přelisy na dveřích i relativně malá plocha prosklení. Na zádi se opakuje motiv s velkými světly. Registrační značka našla své místo v nárazníku.

Větší a hezčí

Rio narostlo v délce i v šířce a dostalo větší kola, což nafouklo vnitřní prostor vozu a jeho stabilita na silnici se podstatně zvýšila. Rozvor osy kol byl prodloužen o 70mm (2570mm). Hatchback narostl 55 mm do délky a 25 mm do šířky. Oproti starému Riu se vůz o 15 mm snížil.  Objem zavazadlového prostoru je nyní větší - 292 litrů, což je „na dostřel“ fabii (300 litrů). Karosářská varianta sedan pojme 390l.

Snímky interiéru ještě nebyly zveřejněny, ale ví se, že interiér získal úplně novou kvalitu díky designerům ze západního pobřeží Spojených států.

Nové motory

Plná nabídka pohonných jednotek bude odhalena až na ženevském autosalonu, ale je jasné že Rio dostane nové motory oproti staré verzi, aby splňovala směrnice EU5. Vypadá to na benzínové a dieselové 1,4 a 1,6-litry sdílené s Hyundai. Převodovka by měla být pěti nebo šesti stupňová manuální, a pěti stupňový automat. Novinkou bude dieselový 1,1-litr s výkonem 70 k. Od roku 2012 bude mít Rio přeplňovaný zážehový motor GDI s přímým vstřikováním a zdvihovým objemem 1,2 litru.

Mezi konkurenty současného Ria patří například Ford Fiesta, Peugeot 207 nebo Škoda Fabia. Prodejní cena nové Kie Rio zatím nebyla oznámena.

 

Autor: Nel

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Kia Rio

Toto je článek o modelu Kia Rio

Nová KIA Rio

Kia začne nové Rio prodávat počátkem září. Mezi hlavní konkurenty automobilu, který narostl do délky a rozšířil nabídku motorů, patří i mladoboleslavská fabia.

Vzhled měl na starost opět tým kolem hlavního designéra Petera Schreyera. Oproti předchůdci má větší rozvo...


Články