Články


Slovenské auto roku: Kia Sportage

2011-01-03 Přečteno: 4 300x

Kia Sportage je vítězem slovenské ankety Auto roku 2011. Korejské SUV však nebodovalo pouze na Slovensku, ale také v podobné anketě ve Skotsku. Nová Kia Sportage zvítězila ve slovenské novinářské anketě, která hledala auto roku 2001. Získala celkem 107 bodů. Druhé místo si zasloužila Alfa Romeo Giulietta s celkem 80 body. Třetí příčku zaujal Citroën C3/DS3, který získal 53 bodů.

V České republice probíhají dvě ankety o Auto roku. Jednou anketou se zabývá Klub motoristických novinářů, kdežto druhou anketu pořádá Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Když byla vyhlášena anketa Klubu motoristických novinářů, v té zvítězila právě Alfa Romeo Giulietta, bohužel Kia Sportage se mezi prvních pět nejlepších neprobojovala.

V posledních letech média spojovala SUV s negativním, čímž poklesl zájem, byla zdůrazňována vysoká spotřeba a také horší aktivní bezpečnost. Skutečnost je však poněkud jiná. Zákazníci oceňují u SUV aut vysoké posazení, dobrý rozhled a také pocit vyšší bezpečnosti. Kia Sportage má příjemné nastupování a v podobném duchu se budete cítit i uvnitř. Interiér není charakteristický odérem, kterým vítají cestující verze Hyundaie ix35. Atmosféra je příjemná a vzdušná v případě volby světlejšího provedení.

Vnitřní míry jsou v podstatě podobné jako interiéru Hyundai ix35. Pochválit bychom však měli šířku ve výši loktů 1 520mm vpředu a 1 490mm vzadu. Podélný vnitřní prostor je skutečně velkorysý, přičemž je výška nad sedákem slušných 980mm. Nebudete se tak cítit v těsném prostoru a budete mít pohodlí. Nebudou mít tedy problémy ani vyšší postavy. Nechybí samozřejmě vestavěná navigace LG disponující sedmipalcovým displejem.

Výrobce uvádí, že Sportage je prvním modelem, který dostal zcela novou elektronicky řízenou vícelamelovou spojku. Spojka umožňuje regulovat množství hnacího momentu, jenž je posílán na kola zadní nápravy.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Kia Sportage

Toto je článek o modelu Kia Sportage


Články