Fórum - Téma


Porada při koupi.


Fórum Magentis / Optima I MS Porada při koupi.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Kia Magentis / Optima I MS  |  Naše vozidla2016-07-16 17:06:50

Dobrý den,

jsem nový člen klubu a rád bych se zeptal na co si dát pozor při koupi Magentisu. Mám jednu vyhledlou http://www.sauto.cz/osobn...84234?tab=discussion#tabs Co na ní říkáte? Udivuje mne opotřebení levé části volantu a opěrky levé ruky. Taky těsnění řidičových dveří je potrháno. nechápu jak se toto může stát v takovém rozsahu. Každopadně neví někdo model převodovky? Kolik stojí výměna oleje a filtru v ní? Je 4 nebo 6ti stupňová jak jsem se dočetl na internetu. Děkuji moc!

2016-07-16 18:34:04

Zdar a sílu :) ,to opotřebení ,nevím,no já to mám podstatně méně opotřebované a to mám 150000 km ,takže pozor na ty kilometry co tam píší,jinak motor by neměl být problém pokud s tím nejezdil dobytek co se o to nestaral ,nápravy jsou přímo sqělé ,miluji tu pohodlnou jízdu :) a s převodovkou ti neporadím protože automaty nemám rád tak jsem jej nikdy neměl ,ale servis není zrovna levná záležitost ,další věc u tohoto tipu je problém s karosařinou,ať už plechy či světla vše shánět přes vrakoviště bazary a tak ,kopie neexistují a vše jen origo ,když jsem se ptal na přední lampu tak po mě chtěli 18500 kč :D :D ,nakonec jsem ji s automedika sehnal za trojku jako novou :)

2016-07-17 19:55:17

honza994: dobrý den, máme také Kiu Magentis automat a nemůžu si stěžovat. Je z roku 2002 a uvnitř vozu je jako nová. Máme ťuknuté pouze levé dveře, protože nám do nich nějaká paní nacouvala, ale to není žádný problém, je to jen malinko.Horší je, že tyto auta, mají jednu závadu. Prorezlé na pravé straně přední nápravnice . Tím, že byla prorezlá, napraskla a i když jsme jí svařili, protože by oprava nové stále kolem 40000Kč, posloužila nám hodně.Praskla nám asi před 4 lety a až dnes jsme se rozhodli, že jí na vrakoviště pokud to půjde nedáme a pokusíme se nápravnici sehnat z nějakého vrakoviště, např. zde : http://www.iautodily.cz/index.php, Na Kladně měli stejnou z roku 2002, ale montér auto prohlédl a byla na ní také prorezlá nápravnice. Jinak pár problémů měla když jsme jí koupili, oprava stála do 3 000Kč, od té doby jezdila bez problémů, jízda tichá, pohodlnná, jen malinko větší spotřeba, ale dalo se přežít, vrátila nám to zase pohodlná jízda. Musím říci, že automat je moc bezva.Novou KIu máme bez automatu a je mě líto, že jsme si automat nenechali udělat. Až seženeme nápravnici, budeme jí prodávat a určitě ne draze. Nepíši to proto, že bych jí chtěla vnucovat, to ani nejde,prostě jí musíme dát do pořádku, na vrakoviště ještě nepatří, určitě někomu dobře poslouží. Ale jen informace pro Vás, ať Vám jí zvednou a podívejte se na přední nápravnici jestli není prorezlá,.Spotřeba je vyšší, máme najeto 162 000km a žere okolo 13l, záleží kde se jede. Ale musím pochválit, opravdu bezva auto :)

hezký den Riegerová


Odpovědět