Fórum - Téma


Soul


Fórum Soul I Soul

Manuály  |  Inzerce  |  Model Kia Soul I AM  |  Naše vozidla2010-07-06 13:01:48

Čautě koukám nebo si tu spíž čtu o problémech s vašimi auty.Přiznám se jsem škodovák ale viděl jsem asi před 14 dny kiu Soul na parkovišti a musím říct že mě to auto nenechalo chladným.Nechci se nikoho dotknout jen mě trošku odrazovala ta značka Kia nějak těmhle značkám zrovna nefandim takže mé nadšení přešlo.Ale Soulíka sem potkal ještě asi 3x a ůplně mě to auto zblblo na tolik že jsem se musel stavět u prodejce a project se s ním.Prostorově nemá chybu teda kufru žádný zázrak nečekejte ale na sezení fakt dobrý.Jízdní vlastnosti nejsou špatný ale ani nejlepší prostě takový průměr.Ale ten venkovní vzhled je fantastickej já ho prostě žeru tak sem si ho musel koupit.Šel sem do novýho tak jen chci znát názor co od toho můžu očekávat celkově.Co se týče doplňků mam někdy pocit že jsem koupil mercedes tedy aspoň u dealera Kia.Dík za info

2010-07-07 13:15:43

Ahoj, je docela brzo psát o tom co se na soulech kazí nebo ne. Bohužel nesdílím tvé nadšení se soulem ale přiznávám že jisté skupině lidí bude vyhovovat. auto bylo vytvořeno designéry hlavně pro mladší věkovou skupinu ale nějak tomu není protože si souly kupují většinou starší lidé (alespon u nás) z důvodu že se jim do něj dobře nastupuje a je zněj přehled. Jenže to je asi tak vše. Co mi na něm vadí je podvozek ze ceeda značně přitvrzený aby se tak nenakláněl v zatáčkách, nebot je dost vysoký a to je taky ten důvod proč se dávají do všech soulů esp. jednoduše se při losím testu převracel. Rázem se z toho stal v celku slušný marketingový tahák jak nalákat lidi. Dále mi vadí tvrdý palasty v interiéru které se velice snadno poškrábou, miniaturní kufr, příplatek za plato kufru který je přímo odporný a design,jenže to je na každym z nás. Musim ještě zmínit dost značný aerodynamický hluk a neochotu zrychlovat ve vyšších rychlostech právě kvůli aerodynamice..Jinak co můžeš čekat? Vlastně ani nevím prodali jsme jich několik a zatím v poho jednou překousaly myši kabel od lambda sondy (bacha na to občas jukni do motoru nebo rovnou pořid nejakého antihlodavce viz diskuze tech koutek)Podruhé přijel chlap že mu něco bouchá na předku po výměně uložení a tlumičů ok, samo na záruku. A potřetí bouračka. Jinak nic. A co se týče doplnků (polepy a podobný kokotinky) tak to je ranec a doporučuji se jim vyhnout obloukem. Takže tak. Tak at ti ¨Duše'¨ nezrezaví.

2010-07-08 21:42:28

Čágo díky za recenci jsem rád za tvůj názor.Je fakt že ty plasty mě docela odrazovali od koupě toho auta protože jak říkám byl sem škodovkář a tam to zpracování je trošku někde jinde ale jak sem se zmínil vzal mě fakt vzhledově a docela dost .Bohužel sem ujetej i na ty doplňky a našel sem na netu firmu která na Soula dělá chromový program vcelku zdařilý kousky cena taky O rámu nemluvě ale budete to fantazie až tam bude jen mě sere ta miska na popcorn mam na mysli tu kruhovou přihradku uprostřed přístrojové desky.Nemam tu nejdražší verzi takže mi tam ten středovej reproduktor chybí.Uvažuji o tom se stavět u nějakého odborníka přes audio aby mi tam zkusil nějaký ten reprák nějak kultůrně napasovat předpokládam že to rádio je standartní ve všech vozech a půjde to nějak dotvořit.Snad se dostane i k tomu radiu ale mam to v záruce tak nevím jestli mam do toho někoho pouštět aby se v tom hrabal

2010-07-09 13:22:30

Ahoj, s tím reprákem no na záruku se škubat snad nebudou. Zase na druhou stranu zbavíš se jedinýho v celku schopnýho kastlíku. Počítej s tím že když tam budeš dávat repro tak těžko docílíš origo vzhledu. Zřejmě taky to nezapojíš jen tak ale přes vyhybku když je to dělaný na basy, otázka je co na to ta přístrojovka ta za čas bude asi pěkně vrzat a všechno co máš pozastrkaný po kastlíčkách bude pěkně cinkat a rachtat. Za sebe bych do toho nešel a řešil to nějakym wooferem třeba pod sedačku.

2014-11-05 14:50:14

Čau chlapi, mám Soula již 5,5 roku a zatím jen leju naftu, kterou aditivuji od VIF a jsem na pár drobností spokojený se spotřebou okolo 5 L / 100km. Mám verzi ještě bez DPF tak mi odpadají tyto problémy co mají všechna vozidla s DPF. Je fakt, že problém jsou tvrdé plasty a tvrdost auta, ale zase to celkem na těch 16" kolech drží stopu. Dát tam 18" nízkoprofilové, tak je to hotový "máslostroj" .Nedávno jsem koukal na spodek auta a až na oko tažného lana jsem kupodivu moc rzi neviděl a to jezdím v zimě každý den do rachoty. Je to zlatý střed co se týče vynaložených financí na pořízení, provoz, výbavu a komfort cestování. Určitě to není na delší trasy, jel jsem s ním v kuse na Pelješac v Chorvatsku a ke konci cesty jsem prosil pána boha o odpuštění.

2016-01-13 16:51:53

Ahoj, neměnil jste někdo ventilátor topení na benzín. Soulu 2010? Pojistky dobrý ventilátor mám ale nevím jestli je u pylového filtru kabiny nebo na nějakém nepřístupném místě? Díky moc by mi to pomohlo.


Odpovědět