Fórum - Téma


zvednuti podvozku


Fórum Sportage I JA zvednuti podvozku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Kia Sportage I JA  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-02-16 20:44:02

do pytle, kluci, toto je furt do kola, udělejte někdo kompletní téma a pak ostatní naučíme používat tlačítko HLEDAT... jasně bodylift, pro větší kola, ať nemusíš řezat blatníky. Vložky mez víčko tlumiče a uchycení v rámu (předek) já mám 45mm tloušťku té vložky (žádný silon proboha, ale ocel a pevné svary) a je to až moc. Polosa se při úplném prověšení předního kola téměř dotkne vidlice tlumiče! víc tam fakt nervěte. Mimo to už se to docela blbě montuje na auto. Jestli chcete zdvihat tak pružiny jsou základ, prostě to fakt nemá cenu, mám sice jen HD ale proti původním auto doopravdy vytáhli o 40mm, Loesjefoers nebo tak nějak. Zadek neřeště nějaké vložky ale pružiny třeba z jeepa cherokee, starší modely... vytáhnou to nahoru i o 80 mm (vždy měřeno lem blatnku a zem) a delší tlumiče mám z rav4 toyoty. Hotovo. Nešetřete na tom, jinak na to serte. Fakt to nemá smysl udělat jen na oko, Jindra (ultimax) ví o čem mluví a nemachruje zbytečně. Bodylift je zdvih jen pro oko, nebo pro větší gumy. Jenže nějaké 235-75 r15 nebo 30x9,5 R15 se tam vlezou bezproblému... fotky můj předek a zadek... dooost vysoko, klidně udělám detaily, jo a přední stabil? moje rada vyhodit, jezdí se dobře i bez toho a v terénu nááádhera... jinak fotky starší datum, nyní natřený rám, a vložky ve předku zesílené třemi výztuhami tloušťky 5mm a šířky 30mm (tehdy jen praktická zkouška)... BTW vkládat něco mezi pružinu a víčko tlumiče je úplná hovadina.. sice to zdvihneš ale významně zkrátíš cestu pružině...

2016-02-22 20:34:31

Takže keď to správne chápem, pružinami dvihneš karosériu, ale priechodnosť ti ostane kým nedáš väčšie pneu, nakoľko náprava ostáva na mieste. Chápem to správne? Chcel by som totiž zvýšiť priechodnosť Sportage II. Mam tam pneu General Grabber AT 235/55 R17 (také mám max. zapísane v TP).

2016-02-22 21:32:01

cristal: Tady je to ale o Sportage I. Sportage II už je takovej větší silničák bez rámu :)

Chce to změnit kategorii tématu.

J.

2016-02-24 19:57:10

cristal: no jo člověče.. není to tak easy u Sportage 2 gen... tam máš fakt omezené možnosti. Ale když dáš delší pružiny tak zdvihneš světlou výšku auta od země.. To dává výhodu při přejezdu zlomů apod, prostě si nelehneš na břicho. My máme zadní tuhou nápravu a tu nezdvihneš jinak než většími pneu.. u přední je to trošku jinak kvůli nezávislému zavěšení na dvou ramenech, tam nemáš uprostřed hrušku diferáku jakoby na pevno, pokud potáhneš světlou výšku podvozku výše např. pružinama tak vytáhneš nahoru i difec, jen se změní úhle zavěšení ramen a budeš muset na geometrii... taky se zvětší namáhaní čepů a poloos... homokineťáků taky.

ale určitě to jde zdvihnout, je to o tom co ti dovolí konstrukce podvozku a co má u toho SUV smysl, bez rámu to v terénu moc nevydrží, viděl jsem na vlastní oči Tuscon s pokřivenou kastlí po jednom lehčím terénním výletu! nešli otevírat a dovírat dobře dveře, kastle byla do vrtule.. bacha na to. není to dělané do opravdového terénu, ten rám tam fakt hodně chybí.

2016-02-25 23:17:49

Diki za reakcie. No jasné, že pavúka z toho robiť nechcem. Väčšinou jazdim po poľných cestách, ktoré su po poľnohospodárskych mechanizmoch, ale keď zaprší tak je to mäke. Keď po lese tak len po lesných cestách kde sú koľaje, preto to zvýšenie svetlej výšky.

2017-08-11 22:36:33

Chlapi mam dotaz. Chci zvednout tu moji plechovku do lesa s pruzinami od Dobinsons o 70mm. Bude to fungovat nebo se musi menit jeste neco. Diky

2017-08-12 09:27:27

parker: To pude ale budeš asi muset prodloužit ten zadní příčnej stabilizátor.


Odpovědět

1  2  3